16 June 2010

بهنام ابراهیم زاده فعال دفاع از حقوق کودکان کار باید فورا آزاد شود

بهنام ابراهیم زاده کارگر لوله سازی شورآباد شهر ری٬ از چهره های بسیار سرشناس دفاع از کودکان کار و خیابان  فعال کارگری و عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل آزاد کارگری و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان٬ روز شنبه ۲۲خرداد در تهران توسط نیروهای وزرات اطلاعات دستگیر گردید٬ طبق آخرین اخبار دریافتی وی در زندان اوین تحت شرایط وخیم و غیر انسانی تحت بازجویی است.
وی  در هنگام دستگیری مورد ضرب وشتم شدید قرار گرفته است، بشدت آسیب دیده است و درحالیکه بشدت از ناحیه قفسه سینه مجروح بوده و دو دنده اش شکسته شده بود٬ زخمی و خون آلود به زندان اوین منتقل گردیده است
بهنام ابراهیم زاده سال گذشته نیز در مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر٬ اول ماه مه در پارک لاله تهران، بهمراه دهها فعال کارگری دیگر دستگیر و روانه زندان شد٬ پس از مدتی با دادن وثیقه سنگین موقتا مرخص گردید٬ اما پیگرد قضایی وی هنوز به اتمام نرسیده و کماکان پرونده او تحت بررسی است.

وزرات اطلاعات برای تحت فشار گذاشتن بهنام٬ خانواده وی در اشتویه را چندین بار احضار و بازداشت نمود است.
جمهوری اسلامی با اعمال فشار بر فعالین دفاع از حقوق کودکان تلاش دارد وضعیت فاجعه بار کودکان و کودک آزاری سیستماتیک خود را پنهان دارد. اما تلاش شبانه روزی صدها فعال مدافع حقوق کودکان٬ جمهوری اسلامی همچنان به عقب نشینی وا میدارد.

جرم بهنام دفاع از حقوق صدها هزار کودکی است که بواسطه اعمال فقر تحمیلی حکومت اسلامی به جامعه٬ آواره بیقوله های کار و خیابان شده اند٬ بهنام را دستگیر کرده اند تا دستگاه کودک آزاری سیستماتیک خود را سرپا نگهدارند.

نهاد کودکان مقدمند ضمن محکوم کردن دستگیری٬ ضرب وشتم و شکنجه این فعال دفاع از حقوق کودکان٬ تمامی تلاش خود را برای آزادی وی بکارخواهد بست.

ما از همه تشکلها٬ نهادها و سازمانهای دفاع از حقوق کودکان می خواهیم که فعالانه برای آزادی بهنام ابراهیم زاده دست بکار شوند.

بهنام ابراهیم زاده باید و فورا بدون هیچ قید و شرطی آزاد گردد و بسرعت تحت درمان و مراقبت ویژه پزشکی و درمانی قرار گیرد.


نهاد کودکان مقدمند
١٤ جون ۲۰١۰
۲٤ خرداد ١٣۸۹

No comments:

Post a Comment