19 December 2009

تغيير نظام آموزشی و بازگشت به ده‌ها سال پيش :تقويت نظام از طريق آموزش و پرورش


http://www.roshangari.net/as/sitedata/20091219111325/20091219111325.html READ MORE...

احمدي‌نژاد: فقيری که محتاج به نان شب باشد در ايران نداريم


احمدي‌نژاد که عصر ديروز به وقت تهران در هتل محل اقامتش در دانمارک با خبرنگاران گفت و گو می کرد در پاسخ به سئوالی تصريح کرد: در ايران فقيری که محتاج به نان شب باشد نداريم
READ MORE...

18 December 2009

بيش از 144 هزار مورد کودک آزاری در شش ماه گذشته در ايران ثبت شده است


خبرگزاری مهر: مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعی از افزايش تماسهای کودک آزاری در مقايسه با سال گذشته خبر داد وگفت: طی 6 ماهه اول امسال 144 هزار و 565 تماس با خط تلفن کودک آزاری صورت گرفته که تمامی اين تماسها مرتبط با آزار کودکان بوده است
http://www.roshangari.net/as/sitedata/20091216125910/20091216125910.html
READ MORE...

ازدواج موقت قانونی شد

صیغه فحشای  رسمی‌ است،

تن فروشی قانونی و بی‌ حقوقی زنان

READ MORE...

اعدام ۳۴۶ نفر در ايران در عرض ۳۶۵روز:قصاص: گرفتن حق حيات يک انسان توسط انسانی ديگر


صدای آلمان :صبح روز پنج‌شنبه ۲۶ آذرماه مصلح زمانی که در زمان ارتکاب جرم ۱۷ سال داشته در زندان ديزل‌آباد کرمانشاه اعدام شد. جرم ابتدايی او تجاوز به عنف بوده ولی وی بعد از پس گرفتن شکايت شاکی به اتهام ��شرارت�� اعدام شد.

تا چند سال پيش، چهارشنبه‌ها روز اعدام بود. هم زندانيان و هم روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر و هم وکلا مي‌دانستند که تا چهارشنبه نرسد، حکم اعدامی اجرا نخواهد شد. به اين ترتيب لااقل مطمئن بودند که غير از اين روز، در روزهای ديگر هفته، سری بالای دار نخواهد رفت.

قبل‌ترها دو ماه قمری محرم و صفر، ماه‌هايی بودند که هيچ حکم اعدامی در آنها اجرا نمي‌شد. وکلا در اين دوماه فرصت داشتند تا پرونده موکلان "زيرحکمشان" را دوباره به جريان بيندازند و فعالان حقوق بشر نيز فرصتی دوماهه برای جلب افکار عمومی عليه حکم اعدام داشتند. خانواده متهم نيز خيالشان آسوده بود که فرزندشان يا همسرشان تا دو ماه ديگر زنده خواهد ماند.

چند سالی است اما که اين رويه تغيير کرده. ديگر نه "چهارشنبه‌ی اعدامی" وجود دارد و نه "ماه حرامی". گويا همه‌ی روزها و همه‌ی ماهها ساخته‌شده‌اند برای مرگ.
http://www.roshangari.net/as/sitedata/20091218180831/20091218180831.html READ MORE...

17 December 2009

جمهوري اسلامي ايران مصلح زماني را اعدام كرد.

مصلح زماني ساعت ۴ صبح امروز بهمراه چهار نفر ديگر كه اسامي آنها را نداريم٬ در زندان ديزل آباد كرمانشاه به دار آويخته شد.
جرم او رابطه دوستي داشتن با يك دختر جوان بود. دختري كه خود در دادگاه و در همه مراحل زمينه سازي براي قتل مصلح٬ ميگفت كه داوطلبانه با مصلح دوست شده بود و كسي نبايد مصلح را آزار و اذيت كند و كسي نبايد او را به اين بهانه به قتل برساند.
اما در ايران مشتي جلاد و قاتل سركار هستند كه از روز اول با خون ريختن و جنايت٬ حكومت ساخته و مردم را چاپيده اند. در اينجا حكومت جلادان اسلامي حاكم است كه به هيچ چيز و هيچ كس رحم نميكند. اينها جنايتكاراني هستند كه كودك ميكشند٬ تجاوز ميكنند و بيرحمانه دست و پا ميبرند٬ و همه اين جنايات و همه اين سبعيت براي حفظ "نظام اشان"  و حفظ موقعيت و مال وثروتي انجام ميدهند كه از راه دزدي و جنايت به دست آورده اند.
كميته بين المللي عليه اعدام

http://rowzane.com/fa/annonce-archiev/62-edam/363-171209ae-mosleh3.html READ MORE...

16 December 2009

به حكم اعدام مصلح زماني اعتراض كنيد!

مصلح زماني ۱۷ ساله بود كه به " اتهام" رابطه داشتن با يك دختر دستگير شد و براي او پرونده سازي كرده و قضات جمهوري اسلامي در سنندج حكم به اعدام وي دادند. جمهوري اسلامي ايران اين جوان را شش سال است كه اسير كرده و اكنون تصميم دارد او را به قتل برساند٬ تا آنگونه كه مقامات جنايتكار حكومتي در كردستان گفته اند از جوانان زهر چشم بگيرند.
دو سال قبل عليه حكم اعدام مصلح اعتراضات گسترده اي در سنندج برپا شد و حكومت رسما عقب نشيني كرد. اين بار مجددا اعلام كرده اند كه تا فردا صبحگاه روز پنجشنبه مصلح زماني را بهمراه تعداد ديگري در زندان ديزل آباد كرمانشاه اعدام خواهند كرد.
خانواده مصلح و نهادهاي مدافع حقوق انساني و مخالفين اعدام امروز در مركز شهر سنندج به يك تجمع و راهپيمايي اعتراضي بر عليه اين حكم دست زدند. تظاهركنندگان كه صد ها نفر از مردم را شامل ميشدند٬ پلاكاردهايي در محكوميت اعدام در دست داشتند و خواهان لغو فوري حكم اعدام مصلح شدند.
طبق اخباري كه به ما رسيده است٬ در كرمانشاه نيز تجمعات اعتراضي برگزار شده است. امروز چهارشنبه ۱۶ دسامبر در مقابل دادگستري كرمانشاه نيز بيش از ۲۰۰ نفر تجمع كرده و نامه اعتراضي خانواده مصلح را به مقامات قضايي اين شهر داده اند. نيروهاي انتظامي ديروز سه شنبه به تجمع اعتراضي مردم٬ در كرمانشا حمله كرده و تعدادي از معترضين را دستگير كردند. جمهوري اسلامي ايران حتي به پدر و مادر دردمند مصلح نيز رحم نكرده و ساعاتي آنها را بازداشت كردند. فردا در زندان ديزل آباد قرار است حكم اعدام مصلح زماني و تعدادي ديگر از زندانيان اين شهربه اجرا گذاشته شود. بايد به ميدان آمد وبه اين احكام جنايتكارانه اعتراض كرد. بايد ماشين كشتار رژيم اسلامي را در هم شكست.
كميته كردستان حزب كمونيست كارگري ايران ضمن محكوم كردن حكم اعدام مصلح زماني٬ مراتب خشم و  انزجار خود را از احكام و مجازات اعدام اعلام ميكند. ما به مردم آزاده سنندج و كرمانشاه كه در اعتراض به اعدام مصلح زماني به ميدان آمدند درود ميفرستيم و از همه مردم آزاديخواه دعوت ميكنيم كه امشب نيز در كرمانشاه در مقابل در زندان ديزل آباد تجمع كرده و مانع اجراي حكم اعدام مصلح زماني و ديگر زندانيان شوند.
جمهوري اسلامي ايران يك حكومت جنايت و جلاد است كه با خون ريختن و كشتن جوانان قصد ادامه حيات دارد. به اين احكام جنايتكارانه اعتراض كنيد.

كميته كردستان حزب كمونيست كارگري ايران
۱۶ دسامبر ۲۰۰۹

. And here is the rest of it.
READ MORE...

15 December 2009

آزادی مصطفی نقدی با پرداخت دیه

مصطفی نقدی در سال ۱۳۸۳ زمانی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته، در یک درگیری ناخواسته و به طور اتفاقی، مسعود روزبهانی را به قتل رسانده بود.مصطفی نقدی به گفته وکیلش، نهم اسفندماه سال ۱۳۸۳ به قصاص نفس محکوم شده بود که خانواده مقتول، شنبه گذشته پس از دریافت دیه، مراتب رضایت و عفو از قصاص را اعلام کردند.بر اساس گزارش عفو بین‌الملل، در ۱۸ سال گذشته ۴۲ نوجوان در ایران اعدام شده‌اند. ایران تنها کشور جهان است که از سال ۲۰۰۸ تاکنون بزهکاران زیر ۱۸ سال را اعدام می‌کند. دست‌کم ۱۳۰ نوجوان در ایران در معرض اعدام هستند.۱۹ مهر ماه امسال بهنود شجاعی، نوجوانی که در ۱۷ سالگی مرتکب قتل شده بود در ایران اعدام شد. صفر انگوتی و حمید رضا حدادی، دو نوجوان مرتکب به قتل نیز در آستانه اعدام قرار دارندhttp://donbaleh.com/link/168764
READ MORE...